اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر باتری 24 ولت با 4.5 آمپر

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• شارژر باتری 24 ولت با 4.5 آمپر

سلام من یک سری باتری دادم پک کردن واسم الان می خوام واسش شارژر درست کنم . باتری 24 ولت با 2.5 آمپر هست - حالا یه مدار می خواهم که شارژر باشه و هنگامی که ولتاژ به 25 رسید عمل شارژ متوقف بشه . پیشاپیش از پاسختون ممنونم.
    شما چه مداری پیشنهاد میدهید ؟
    ولی به طور کلی واسه قطع کردن خودم یه ایده دارم ولی همون مدار شارژر 24ولت اگر کسی داره بگذاره / مرسی
    Last edited by m0jtaba; 09-28-2010, 04:09 AM.

با سلام تشکر من مدار شارژر رو اوکی کردم فقط مشکلم این هست که برای مقایسه کننده از کجا ولتاژ باتری رو سنس کنم که بدم به یک سر دیگه مقایسه کننده ؟ نظر شما چیه ؟ منبع هم 24 ولت هست

Comment

هر 1 دقیقه یکبار ارتباط منبع تغذیه را از باطری قطع کن و مقدار ولتاژ باطری را بخون اگر برابر با میزان مورد نظر بود که هیچ همینطور سوئیچ قطع باشه ، اگه کمتر بود مجددا به مدت مثلا 1 دقیقه جریان برقرار بشه ( فکر کنم با میکرو راحت باشه ، مثال فایل ضمیمه از همون سایت)
      توی همون eca فکر کنم زودتر به جواب برسی
      http://www.myra-simon.com/bike/charger.html
      فایل های پیوست شده

Comment

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
        هر 1 دقیقه یکبار ارتباط منبع تغذیه را از باطری قطع کن و مقدار ولتاژ باطری را بخون اگر برابر با میزان مورد نظر بود که هیچ همینطور سوئیچ قطع باشه ، اگه کمتر بود مجددا به مدت مثلا 1 دقیقه جریان برقرار بشه ( فکر کنم با میکرو راحت باشه ، مثال فایل ضمیمه از همون سایت)
        توی همون eca فکر کنم زودتر به جواب برسی
        http://www.myra-simon.com/bike/charger.html
        با سلام نیت بر این بود که بدون میکرو این کار صورت بگیره / تشکر واسه جوابت

Comment

سر ديگه مقايسه كننده رو بايد توسط يك ديود زنر و يكمقاومت مناسب از تغذيه بسازي
          مثلا يك زنر 5.1 ولت ميزاري و بعد بايد ولتاژ 25 ولت رو طوري تقسيم كني و به مقايسه كننده بدي كه وقتي باتري شارژ شد، ولتاژ 5.1 ولت به مقايسه كننده بده
          ¯/(°_o)\¯
          بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
          این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
          اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
          Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

نوشته اصلی توسط h27 نمایش پست ها
            سر ديگه مقايسه كننده رو بايد توسط يك ديود زنر و يك مقاومت مناسب از تغذيه بسازي
            مثلا يك زنر 5.1 ولت ميزاري و بعد بايد ولتاژ 25 ولت رو طوري تقسيم كني و به مقايسه كننده بدي كه وقتي باتري شارژ شد، ولتاژ 5.1 ولت به مقايسه كننده بده
            با سلام یه چیزی مثل این ؟

Last edited by m0jtaba; 10-05-2010, 12:20 AM.

Comment

نوشته اصلی توسط m0jtaba نمایش پست ها
              با سلام یه چیزی مثل این ؟

بله دقيقا همين
              ¯/(°_o)\¯
              بیچاره آن کسی است که گرفتار عقل شد **** آسوده آن کسی است که خر آمد و الاغ رفت
              این چه شوری است که در دور قمر می بینم **** همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم
              اسب تازی شده مجروح به زیر پالن **** طوغ زرین بر گردن خر می بینم
              Copyright: Enigma2

به اميد شبگردي بهتر

Comment

fبا منبع تغذیه شارژش کردم :D

Comment

Working...
                X