اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست طراحي مدار

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• درخواست طراحي مدار

سلام حالا که اين بخش رو راه انداختيد اقا من دنبال يه سري سنسور ميگردم واسه اين کار که عکسش رو در زير ميزارم ، کسي ميتونه همکاري کنه مخصوصا بحث سنسور هاي ا***تيک و نوري

اين هم هست
    آب طلب نکرده، همیشه مراد نیست گاهی نشانه ایست که قربانی ات کنند... !

والا از این عکس 2تاشا فکر کنم بدونم چیه ، یکی که رم ریدر هست ظاهرا دومی هم دستگاه مسیریاب gps و الباقی را نمیدونم

چه کمباین با کلاسی

Comment

اره اون جي پي اس رو بيخيال ببين از سمت راست اولي هيچ دومي يه سنسور که توي مسير عبور دانه قرار داده ميشه و ميزان بذر عبوري رو محاسبه ميکنه و با کمک جي پي اس به تو ميگه در اين مختصات مزرعه اينقدر محصول برداشت شده و در اين مختصات اينقدر متوجه شدي
      عکس دوم هم يه سنسور نوري هست که روي يه لوله بسته نصب ميشه و با عبور بذر از جلوي اون ميتونه تعداد بذر رو بشماره و در واقع به شما اعلام ميکنه توي هکتار چند دونه بذر کاشتيد !

چه کمباین با کلاسی
      اين که معمولي ترين کمباين هستش پسر خوب عکس ها و فيلم هايي دارم که هنوز خودمم که کارشناس ارشد اين رشتم موندم توشون !!
      Last edited by 4shir; 06-12-2010, 08:54 PM.

Comment

دقیقا بگو چه سنسوری می خوای تا راهنماییت کنم . می خوای چی رو Detect کنه ؟ اینو هم بگی خوبه

Comment

سلام ببين چيزي که من دنبالشم اينه
          يه سنسور ميخوام بزارم توي اين کمباين که همونطور که گفتم مقدار بذر برداشتي رو محاسبه کنه ، يا فرضا رطوبت دانه گندم يا ذرت رو بتونه محاسبه کنه ، يا در سطح هاي بالاتر با استفاده از ويژن بتونه دستگاه رو کنترل کنه الان اين سنسور هاي که توي عکس بالا هستن همينها هستن يه گيرنده يه سنسور براي تعيين حجم محصول يه سنسور براي تنظيم ارتفاع دماقه کمباين يه مانيتور براي کنترل داده ها توسط راننده و خروجي و اخر هم يه رم ريدر به قول جوکر که کل داده ها روي اون مياد و طرف به صورت نقشه و با موقعيت ميدونه از کجاي زمينش چقدر برداشت داشته که اينجا جاي بحثش نيست بخوام معايب و مزاياش رو بگم اما خيلي کاربرد داره اگر خواستيد من پيشنهاد طرح ميدم با هم ميسازيم !!!

Comment

نوشته اصلی توسط 4shir نمایش پست ها
            سلام ببين چيزي که من دنبالشم اينه
            يه سنسور ميخوام بزارم توي اين کمباين که همونطور که گفتم مقدار بذر برداشتي رو محاسبه کنه ، يا فرضا رطوبت دانه گندم يا ذرت رو بتونه محاسبه کنه ، يا در سطح هاي بالاتر با استفاده از ويژن بتونه دستگاه رو کنترل کنه الان اين سنسور هاي که توي عکس بالا هستن همينها هستن يه گيرنده يه سنسور براي تعيين حجم محصول يه سنسور براي تنظيم ارتفاع دماقه کمباين يه مانيتور براي کنترل داده ها توسط راننده و خروجي و اخر هم يه رم ريدر به قول جوکر که کل داده ها روي اون مياد و طرف به صورت نقشه و با موقعيت ميدونه از کجاي زمينش چقدر برداشت داشته که اينجا جاي بحثش نيست بخوام معايب و مزاياش رو بگم اما خيلي کاربرد داره اگر خواستيد من پيشنهاد طرح ميدم با هم ميسازيم !!!
            به نظر من باید از پردازش تصویر استفاده کنی . با چند تا فیلتر می تونی این کار ها رو انجام بدی ولی یازهم دقیق ددقیق در نمیاد.
            از فيلتر كالمن ،واریانس یا روش همبستگی می تونی استفاده کنی چ
            ولی خوب مشکلات زیر بازهم وجود داره
            كيفيت پايين تصوير در انتهاي محدوده ردگيري
            عدم تشخيص دانه های ریزتر از حد معمول
            مشكل پرسپكتيو شديد در تصوير تعيين طول اجسام
            دقت پايين تعيين برای مزرعه های بزرگ

Comment

سلام اين شماتيک طرح
              فایل های پیوست شده

Comment

ببین اگه دانه ها دونه دونه رد بشن که یک چشم نوری معمولی میتونه کار شمارنده را انجام بده
                ولی 99% احتمالا اینطوری نیست و دسته ای دانه ها رد میشن ، هووم؟

Comment

الان که دارم اينو مينويسم 30 تومن دادم واسه يه مدار سرعت سنج !! که بتونه سرعت سقوط اين دونه ها رو حساب کنه !!
                  ببين اره ما دو نوع سيستم داريم يکي گوتره اي ميريزه و يکي دونه دونه !! اوني که گتره اي ميريزه شما جريان بذر داري ولي اوني که تک تک ميريزه دقيقا مثل همين شکل بالا هستش اخه بحثي که هست اين بذور از توي لوله اي به قطر 3 سانتي متر عبور ميکنن و بايد سنسور ها عبور اين بذر هاي کوچيک مثل گندم رو بتونه کانت کنه !! من اين مدار هاي دزدگير هست ماله مشهذ کيت رو برداشتم سر هم کردم نتونست تشخصي بده يدونه پتانسيومتر هم گزاشتم سرش که بتونه حساسيت رو ببرم بالا از هر 10 تا بذر يکيش رو بوق ميزد !!

Comment

روش ساده همین چشم های الکترونیکی هست ، برای دقت از چشم های لیزری استفاده کن
                    روش کلاس بالاش هم پردازش تصویره !!!

اول اینا را ببین :
                    http://www.roboeq.com/modules.php?op...viewlink&cid=8
                    Ùˆ
                    http://www.roboeq.com/modules.php?op...iewlink&cid=44

Comment

والا من خيلي جزياتشون رو نميدونم اگر فکر کني يکيشون رو معرفي کن فقط دقت کن که اين بذر ها خيلي ريز هستن و با سرعت بالاي از جلوي اين نور رد ميشن و سنسور بايد بتونه تشخصي بده همينطور سرعت تشخصي و ارسالش بايد بالا باشه

Comment

نوشته اصلی توسط 4shir نمایش پست ها
                        والا من خيلي جزياتشون رو نميدونم اگر فکر کني يکيشون رو معرفي کن فقط دقت کن که اين بذر ها خيلي ريز هستن و با سرعت بالاي از جلوي اين نور رد ميشن و سنسور بايد بتونه تشخصي بده همينطور سرعت تشخصي و ارسالش بايد بالا باشه

کمباینهای موجود در بازار این سنسورها روشون هست ؟ اگه هست نمایندگی فروششون خودش داره ؟ اگه داره قیمتشون چقدره ؟

میشه نشست و براش یه چیزی طراحی و اجرا کرد ، ولی یه موقع قیمت موجود از قیمت طراحی خیلی ارزونتره... ممکنه به صرفه اقتصادی و زمانی کلا نباشه ،

Comment

اي بابا دلت خوشه ها !!!!
                          کمباين هاي فعلي توي ايران در هکتار 900 کيلوگرم تلفات دارن !!! امسال تو خوزستان اين رو تازه جهاد کشاورزي اعلام کرده !!!
                          خيلي کارهاي ميشه کرد و ثبت کرد که کلي بازار داره و کلي هم ازش حمايت ميشه

Comment

سلام
                            از اولترا سوند نمیتونی استفاده کنی ؟
                            منم تقریبا هم رشته توام .

فکی می کنم بشه حتی درصد آب رو هم حساب کرد. یکی از استادا میگفت سامپو اینجوریه !

برای یافتن مروارید دریاهارا جستجو مکن شاید در گردنت باشد ............................................
                            شیرین شیرینم شیرین شمام ..ساتیگ نبینم ...خاوام خرابه

FreeBSD t4yt4n 6.3-RELEASE-p2 FreeBSD 6.3-RELEASE-p2 #0:
                            Sun May 11 20:03:31 IRDT 2008 root@t4yt4n:/usr/obj/usr/src/sys/H1 i386
                            نه برای فخر فروشی برای یاد آوری آنچه نمی دانم

Comment

سلام ساسی جون
                              پروژه نازیه اما:
                              برای این کار از یک فرستنده گیرنده مادون قرمز استفاده کن که یا برای دقت بیشتر لیزر بزار با یک گیرنده و با عبور دانه ارتباطشون رو قطع میکنه و پردازشگر ماهم اینو ثبت میکه مدار این دستگاه الان روی اینکودر ها نصب میشه نمونه بارزشم همین تردمیل هان مه rpm میندازن. اما 1 نکته خیلی خیلی مهم هست اینکه خطلای حسگر طیف نوری بسار بیشتر از حسگرهای دیگه است یعنی اگر تو نور خورشید باشی یا توشب آزمایش انجام بدی نتایج فرق میکنه نکته دوم: اون دستگاه پردازش که گذاشتی توشکل رو میگم، بایداز دیتالاگر استفاده کنی که در ثانیه بتونه تعداد بیشماری داده رو محاسبه کنه که آشغالترین نوع دیتالاگر هم 10 ملیونی قیمتشه.
                              کلاً به نظرم برو سراق حسگرهای رطوبت و تنش . . .
                              ارادتمند میثم

Comment

Working...
                              X