اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقايسه پايگاه داده در دلفي و ويژوال بيسيك

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• مقايسه پايگاه داده در دلفي Ùˆ ويژوال بيسيك

سلام با دوستم می خوایم یه برنامه حسابداری بنویسیم واسه یه بنده خدا , من میگم ارتباط با

بانکش با دلفی باشه و اون میگه vb کدوم یکی بهتره ؟ مزییت هاشو نسبت به هم بگین لطفا

هر جفتشم یاد داریم ولی به نظر من , دلفی ابزارهای راحت تری داره واسه کار با ado و دستورات Sql

من که بازم می گم دلفی نظر شما چیه ؟
    Last edited by ; 12-18-2007, 06:05 PM.

معمولا یه برنامه نویس نمیتونه از کل ضرفیت یه برنامه استفاده کنه!بیشتر دنباله اونی برو که مسلت تری ولی اگر نظر غیر کار شناسی بخای من خودم vb بهتر بلدم ولی برای کار با sql server دلفی و برای کار با پایگاه های داده اکسز vb رو استفاده میکنم c# هم روی هر دو خفن جواب میده مخصوصا sql server 2005 ولی این نظر غیر کار شناصی به یاد داشته باشید
    خونه
    www.parspishro.ir
    ذهن آشفته ای من
    www.literature.blogfa.com

Comment

نه قصد داریم با acces کار کنیم و فکر کنم به جواب رسیدم ... ممنون , میشه بگین چرا vb ؟ هرچند نظر غیر کارشناسی باشه بالاخره یه

دلیلی هست که میگین vb ... نظر بقیه دوستان چیه ؟
      Last edited by ; 12-19-2007, 06:38 AM.

Comment

خوب چون vb و acces با هم فامیل هستن و یه کمپانی طراحیشون کرده و دردسر نسب sql server و اوراکل رو هم ندارن یه برنامه حساب داری هم انقدرا بزرگ نیست که acces از پسش بر نیاد که بریم سراع چیزای پر درد سر
        بازم میگم این نظر من ممکن کلا اشتباه باشه مثلا خیلی ها میگن باید ادم اینده نگر باشه و به فکر بزرگ شدن سیستم در اینده هم باشه
        خونه
        www.parspishro.ir
        ذهن آشفته ای من
        www.literature.blogfa.com

Comment

فکر کنم نتونستم درست بیان کنم , ما که از acces می خواهیم استفاده کنیم ولی 4 تا دستور

واسه query هم بنویسیم , نصب اوراکل و sql server

Comment

زبونش هیچ فرقی نمیکنه چی باشه
            همشون این قابلیت را دارن که با یه کانکشن استرینگ وصل میشن به دیتابیس

اگه میخوای بدونی چطوری دیتابیس را انتخاب کنی بسته به امکانات و سطحی که ازش انتظار داری باید بری جلو
            مثلا اکسس بیشتر از 600هزارتا رکورد قاط میزنه پس به درد یه جای بزرگ نمیخوره و الی آخر.....
            خوب چون vb و acces با هم فامیل هستن و یه کمپانی طراحیشون کرده و دردسر نسب sql server
            زیاد روی این موضوع حساب نکن مثلا فیلدهای key موجود توی بانک اکسس موقع کانورت به mssql ( که هردوهم مال همون کمپانی هستن) از بین میره !!! یعنی یه فیلد کی براش قابل تشخیص نیست.

Comment

ممنونم ولی ما اصلا sql یاد نداریم و از اول هم گفتم قصدمون استفاده از acces هست در حقیقت موندیم واسه انتخاب زبونش بین vb و delPHi ...

نوشته اصلی توسط joker نمایش پست ها
              مثلا اکسس بیشتر از 600هزارتا رکورد قاط میزنه پس به درد یه جای بزرگ نمیخوره و الی آخر.....
              منم دنبال یه همچین چیزهایی هستم یعنی همین الی آخری که نوشتین , اگه میشه بیشتر بگین
              Last edited by ; 12-21-2007, 07:24 AM.

Comment

Working...
              X