اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ريز سوالات و مشكلات در مورد php

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• ريز سوالات Ùˆ مشكلات در مورد php

سلام دوستان من تازه 4 ماه هست که کار با پی اچ پی رو شروع کردم و قبل از اون با هیچ زبان دیگه ای آشنایی نداتشم . الان دارم کتاب php & Mysql رو می خونم ، یه چند تا سوال گیجم کرده ازتون خواهش میکنم اگه کسی میتونه جواب کامل بهم بده ممنونم ازتون :
    1- چه مقادیری از نوع null محسوب میشوند من در یک کتاب خوندم که مقادیری مثل :
    کد PHP:
    array()
    0
    "0"
    ""
    null 
    از نوع null محسوب می شوند ولی من وقتی با این ها متغیر هایی مینویسم مثل :
    کد PHP:
    $var = array();
    $var 0;
    $var "0"
    و با تابع gettype چاپشون میکنم نوع های دیگه ای مثل استرینگ و اینتجر رو نمایش میده اگه ممکنه این نول هارو برای من کامل توضیح بدین .
    2-آیا میشه برای بررسی اینکه یک متغیر مقدار دهی شده (از طریق فرم یا به هر روش دیگری) به جای استفاده از
    کد PHP:
    if ($_post[var] == "")
    if (
    is_null($_post[var])) 
    از
    کد PHP:
    if (empty($_post[var])) 
    استفاده کرد ؟
    3- موارد استفاده از empty() چیست و کار هایی که انجام می دهد چیست؟
    4-تابع number_format() به چه دردی میخوره و کجا ازش استفاده میشود و کار اصلیش چیه؟
    5-آیا تابع unset() یک متغیر را به این شکل در می آورد ؟
    کد PHP:
    $variable = ; 
    یا نه کلاً متغیر رو و مقدارش رو با هم هردورا از بین می برد؟ یا نه مقدار نول بهش میدهد؟
    6-تابع is_callable تعیین میکنه که متغیر معادل نام یک تابع معتبر است یا خیر این یعنی چه ؟ میشه اینو با یه مثال توضیح بدین ؟
    7-توابع
    کد PHP:
    intval();
    strval();
    floatval(); 
    آیا خود متغیر اصلی رو هم تغییر می دهد یا یک کپی ازش میگیره و اونو تغییر میده ؟
    8- آیا میتوان در دستورات شرطی برای کنترل اینکه یک متغیر از طریق فرم مقدار دهی شده است یا نه به جای استفاده از
    کد PHP:
    if ($_post[var]) 
    از
    کد PHP:
    if ($_post[var]) 
    استفاده کرد ؟
    9- نحوه به کارگیری و زمانی که باید از exit; و continue; و break استفاده کرد یه مقدار زیاد توضیح دهید.
Working...
X