اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نصب php بر روی کامپیوتر خود

Collapse
X

• Filter
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

• نصب php بر روی کامپیوتر خود

ابتدا نصب PHP برروی سرور IIS را براتون آموزش بدم

برای نصب خود IIS به control panel رفته و در Add remove program در برگه سوم بخش windows componant تیک IIs رو بزنید و نصب میشود و بعد

PHP را به دو روش می توان نصب کرد روش اول استفاده از PHP Install Wizard هستش که در این روش تمام مراحل توسط یک برنامه نصب انجام می شود و در ضمن آن از شما سوالاتی پرسیده می شود و مقادیری خواسته می شود، و روش دوم که به صورت دستی انجام می شود و شما در این روش می توانید PHP را به همراه تمامی کتابخانه هایش بر روی سرورتان داشته باشید.

برای نصب PHP به صورت برنامه نصب یا Installer به این آدرس بروید و نسخه Installer اون را در یافت کنید. پس از دریافت بر روی برنامه نصب کلیک کنید تا شروع به کار کند، سپس صفحات اول مقدمه و خوش آمد گویی و دوم توافقنامه گواهی در صفحه سوم از شما خواسته می شود که یک نوع نصب را انتخاب کنید. گزینه Standard را انتخاب کنید و در صفحه بعد مسیری را که مایلید PHP در آن نصب شود را مشخص کنید، در مرحله بعد از شما یک آدرس SMTP و یک آدرس ایمیل From پرسیده می شود، پس از این مرحله، بالاخره از شما پرسیده می شود که کدام سرویس دهنده یا سرور را برای اجرای PHP پیکربندی و تنظیم می نمایید در این مرحله برای نصب PHP بر روی IIS گزینه Microsoft IIS 4 or higher را انتخاب و مراحل نصب را تا پایان ادامه دهید.

اما نصب PHP به صورت دستی و کامل، برای این کار پس از دانلود پکیج فشرده PHP از این آدرس آن را در محل مورد نظرتون بر روی سیستم استخراج کنید و به پوشه ای که فایل ها در آن استخراج شده بروید و فایلی با عنوان php.ini-dist را پیدا کنید. فای را در ویرایشگر مورد علاقتون باز کنید و به دنبال doc_root بگردید و آن را به مسیر روت یا شاخه اصلی سرورتون تغییر بدید، به صورت پیش فرض این پوشه c:\Inetpub\wwwroot خواهد بود. حالا به دنبال گزینهextension_dir بگردید و مقدار آن را تنظیم کنید، اگر PHP را در مسیر c:\php نصب کرده باشید مسیر آن به این صورت c:\php\extensions خواهد بود. سپس فایل را با نام php.ini در پوشه اصلی ویندوز ذخیره کنید.

از این قسمت به بعد ما دو گزینه برای نصب PHP خواهیم داشت گزینه اول نصب به صورت Module هستش و گزینه دوم نصب به صورت CGI. حالا باید تصمیم بگیرید که PHP را به عنوان یک Module نصب کنید و یا به عنوان یک CGI. به صورت یک Module PHP تبدیل به بخشی از سرور خواهد شد و هنگام آغاز به کا سرور اجرا خواهد شد. ولی هنگامی که به عنوان یک CGI اجرا میگردد هنگامی که یک در خواست برای صفحه وب صورت می گیرد اجرا می شود. جهت دریافت راهنمایی بهتر می تونید به این آدرس مراجعه کنید.

کلیک کنید. سپس در قسمت Mappings برروی در این مقاله من هر دوروش نصب به صورت Module و CGI را به شما آموزش میدم. برای شروع کار ابتدا می بایستی که برنامه مدیریت IIS یا Internet Information Services Manager را اجرا کنید. پس از اجرای برنامه در قسمت لیست بر روی نامسیستمتان کلیک کنید ال در صفحه روبرو فهرست نمایا شود در این فهرست بر روی Web Sites راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. به سر برگ Home Directory برید و بر روی گزینه ConfiqurationAdd کلیک کنید و در قسمت Extension پسوند مورد نظر که ".php" هستش را وارد کنید. حالا برای در قسمت Executable برای نصب به صورت Module مقدار c:\php\sapi\php4isapi.dll و برای نصب به صورت CGI مقدار c:\ php\php.exe را وارد کنید و بر روی OK کلیک کنید و سرور را ری استارت کنید.

برای اطمینان از نصب شدن PHP به صورت کامل به پوشه روت سرورتون برید و بوسیله Notepad فایلی با نام phpinfo و با پسوند ".php" ایجاد کنید و متن زیر را داخل آن قرار دهید. و پس از آن به آدرس http://localhost/phpinfo.php مراجعه کنید.
    <?php
    phpinfo()
    ?>
    در اینجا قسمت اول این آموزش به پایان رسید ادامه در پست بعدی

نصب PHP بر روی سرور Apache را براتون آموزش بدم. نصبPHP بر روی سرور Apache فرق چندانی با نصب آن بر روی IIS ندارد. در نصب بوسیله Installer تنها تفاوت موجود در نصب در مرحله آخر هستش، که انتخاب نوع سرویس دهنده یا سرور می باشد و شما باید Apache را انتخاب کنید. اما در روش دستی شما می بایست پس از ویرایش فایل php.ini، فایل تنظیمات Apache را نیز ویرایش کنید. برای شروع کار پس از دانلود و نصب آپاچی و قرار دادن PHP در محل مورد نظرتون، به پوشه ای که Apache را در اون نصب کردید برید و وارد پوشه conf بشید و به دنبال فایل httpd.conf بگردید و آن را در Notepad باز کنید.

البته توجه داشته باشید که بهتر است که قبل از ویرایش فایل یک نسخه پشتیبان از اون تهیه کنید و وهمچنین می بایستی که سرور را در حالت توقف قرار دهید.

برای نصب Apache به صورت Module، بعد از باز کردن فایل httpd.conf در Notepad به دنبال خطوطی بگردید که با LoadModule شروع شده و در انتهای آنها خط زیر را وارد کنید.

php4_module "c:/php/sapi/php4apache.dll"

سپس به دنبال AddModule بگردید تا لیستی را پیدا کنید که در آن خطوط با AddModule شروع شود و در آخرین خط و زیر آن ها خط زیر را وارد کنید.

AddModule mod_php4.c

در مرحله بعد به دنبال خطوطی بگردید که با AddType شروع شده و مثل دفعات قبل در آخرین خط این خطوط را وارد کنید.

AddType application/x-httpd-php .php .phtml
    AddType application/x-httpd-php-source .phps

اما در نصب CGI بر روی Apache می بایست که ابتدا در قسمت ******Alias خط زیر را وارد کنید.
    ******Alias /php/ "c:/php/"
    سپس می بایستی در قسمت Action خط زیر را وارد کنید و فایل را ذخیره کنید..
    Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"

بعد از ذخیره فایل، سرور را فعال کنید سپس به روت و شاخه اصلی سرور برید و یک فایل با نام phpinfo.php ایجاد کنید و مقادیر زیر را در آن وارد کنید.

<?
    phpinfo();
    ?>
    برای فعال کردن index.php در Apache خط زیر را به قسمت DirectoryIndex اضافه کنید.
    DirectoryIndex index.php
    در اینجا بخش دوم این آموزش نیز به پایان رسید امید وارم مورد توجه شما قر گرفته باشه. فقط مطلبی را خواستم در آخر ذکر کنم کهع شاید کارتون را راحت تر کنه اونم اینه که شما می تونید برای دسترسی آسانتر به عنوان مثال برای نصب CGII خطوط را به صورت زیر هم در آخر فایل وارد کنید.

******Alias /php/ "c:/php/"
    AddType application/x-httpd-php .php .phtml
    Action application/x-httpd-php "/php/php.exe"

اما توجه داشته باشید که نباید PHP را به هر دو صورت Module و CGI نصب کنید

Comment

در کل اگر دوستان خیلی سریع و راحت و عالی می خواهند اینجام بدند کار زیر رو بکنند
      چون فقط php نیست باید mysql و توابع مهم رو هم نصب کنید که خیلی طولانی هست

بهتری از برنامه آماه استفاده کنید که همه کار رو براتون بکنه

برنامه xamp بهترین در نوع خود هست
      apache و php و mysql و mercury و ftpzila و تمام توابع رو براتون میزیزه با یک کلیک
      در محیط ویندوز و لینوکس خود

XAMPP for Windows

XAMPP for Linux

Comment

البته پس از نسب اين
        http://apache.mirror99.com/httpd/bin...x86-no_ssl.msi
        و آخرين نسخه php5
        http://www.php.net/downloads.php
        از اين آدرس كه حامد عزيز فر مودن با يه كليك ساده با اين برنامه ميتونين كنفيگ رو هم تنظيم كنيد (براي راحت طلب ها!)
        نسخه بعدي اجازه مديريت گرافيكي php.ini رو به شما ميده
        فایل های پیوست شده
        خونه
        www.parspishro.ir
        ذهن آشفته ای من
        www.literature.blogfa.com

Comment

کد:
          AppServ 2.4.8 

MySQL Root Password Reset 
          Apache 2.0.59 
          PHP 4.4.5 
          MySQL 5.0.27 
          phpMyAdmin-2.9.2
          download
          اين نسخه رو يه سال پيش استفاده ميكردم
          کد:
          AppServ 2.5.8 

Apache 2.2.4 
          PHP 5.2.1 
          MySQL 5.0.27 
          phpMyAdmin-2.9.2
          دانلود
          الان از اين استفاده ميكنم
          برنامه ي خوبيه و تا نصب نكني نداني!
          ابزار های شبکه
          آموزش شبکه
          کاملترین آموزش کرک
          sigpic
          خاطراتی طنز از جنگ

کاملترین مرجع حملات تزریقی Sql injection

Comment

نوشته اصلی توسط Shabro نمایش پست ها
            کد:
            AppServ 2.4.8 

Apache 2.0.59 
            PHP 4.4.5 
            MySQL 5.0.27 
            phpMyAdmin-2.9.2
            download
            اين نسخه رو يه سال پيش استفاده ميكردم
            کد:
            AppServ 2.5.8 

Apache 2.2.4 
            PHP 5.2.1 
            MySQL 5.0.27 
            phpMyAdmin-2.9.2
            دانلود
            الان از اين استفاده ميكنم
            برنامه ي خوبيه و تا نصب نكني نداني!
            من این برنامه رو نصب کردم
            حالا میخوام nuke نصب کنم ، چه جوری میشه data base ساخت ؟!!
            ?Why So Serious

Comment

معمولا phpmyadmin تو اين آدرسه
              http://localhost/phpmyadmin/
              رو بزن ديگه بقيه كار گويا هست creat database تو صفحه هست بزن و ادامه كار
              سوالي بود در خدمتن همه
              ----
              در ضمن تو نصب خودش ديتابيس رو ميسازه همين طور يوزرش رو ....
              نيازي نيست خودت بسازي .

Comment

لطفا سوالات رو جدا بزنید قاطی نشه
                برو 127.0.0.1/phpmyadmin/ دیتابیس رو بساز و در config وارد کن نصبش کن

Comment

من یه مشکل جدید پیدا کردم !!
                  data base رو ساختم حالا میخوام data base یه سایت دیگه رو import کنم که حجمش 50 mb ه ! ولی اینجا بیشتر از 2 mb رو نمیزاره import کنم !
                  حالا چه کار باید کرد ؟!!
                  ?Why So Serious

Comment

در php.ini در فولدری که نصب کردی رو با نوت پت باز کن
                    و مقدار upload_max_filesize رو هر چی جلوش هست رو زیاد کن
                    و یه بار ریتارت کن سرور رو
                    اجازه بیشتر میده
                    چی رو نصب کردی اینهایی که من گفتم همه روی 16 مگ هست ؟

Comment

نوشته اصلی توسط hba نمایش پست ها
                      در php.ini در فولدری که نصب کردی رو با نوت پت باز کن
                      و مقدار upload_max_filesize رو هر چی جلوش هست رو زیاد کن
                      و یه بار ریتارت کن سرور رو
                      اجازه بیشتر میده
                      چی رو نصب کردی اینهایی که من گفتم همه روی 16 مگ هست ؟
                      مرسی حامد جان

آره همش هست !

محدودیت حجمش درست شد ولی یه مشکل جدید ! وقتی یه data base با حجم بالا رو میخوام import کنم کامل import نمیشه تا حالا 20 بار امتحان کردم ولی هر دفعه یه قسمتش ناقصه !
                      مشکل از منه یا از برنامه یا از سیستم ؟
                      برنامه دیگه ای نیست که با اون بشه import کرد ؟؟

یه سوال دیگه :
                      این فایل ها که import میشه کجا ذخیره میشه ؟
                      Last edited by K0d; 06-10-2007, 02:44 AM.
                      ?Why So Serious

Comment

هيچ اروري ميده ؟
                        قاعتا بايد يه ارور بده ..
                        اون db رو ميخواي import كني براي يه ورژن متفاوت هست حتما رو اين حساب ارور ميده گاهي اوقات ..
                        ارور چيه ؟
                        ---------------------
                        اون db كه import ميكني ،ساخته ميشه رو mysql و به صورت فايل هاي MYI .ISM .FRM. تو پوشه ي mysql ذخيره ميشن .
                        Last edited by ; 06-10-2007, 02:53 AM.

Comment

نوشته اصلی توسط ard نمایش پست ها
                          هيچ اروري ميده ؟
                          قاعتا بايد يه ارور بده ..
                          اون db رو ميخواي import كني براي يه ورژن متفاوت هست حتما رو اين حساب ارور ميده گاهي اوقات ..
                          ارور چيه ؟
                          هیچ error ی نمیده !!
                          بعد از اینکه کامل import میکنی ، 10 تا table آخر نیست !!

آدرس این فایلی که Import میشه رو اگه بشه پیدا کرد میشه همون فایلی که کامله به جاش کپی کرد ؟؟؟؟؟؟
                          Last edited by K0d; 06-10-2007, 02:56 AM.
                          ?Why So Serious

Comment

ببين 2 تار كار ميتوني بكني

1) اگه دسترسي داري به ديتابيسي كه ميخواي import كني ،بري ديتابيس رو كپي كني اونجا ،بياي با فرمت .sql تو phpmyadmin ايمپورت كني و ....

يا اينكه
                            2)بري به پوشه ي mysql اون ديتابيس و تو فولدر ديتابيس مورد نظرت اون 3 تا فايل با فرمتايي كه گفتم رو كپي كني تو پوشه ي mysql جديدت .و حالا وقتي Phpmyadmin رو باز ميكني ديگه آمادس.

Comment

1) اگه دسترسي داري به ديتابيسي كه ميخواي import كني ،بري ديتابيس رو كپي كني اونجا ،بياي با فرمت .sql تو phpmyadmin ايمپورت كني و ....
                              این کارو کردم ! ولی چند تا از table ها import نمیشه !

2)بري به پوشه ي mysql اون ديتابيس و تو فولدر ديتابيس مورد نظرت اون 3 تا فايل با فرمتايي كه گفتم رو كپي كني تو پوشه ي mysql جديدت .و حالا وقتي Phpmyadmin رو باز ميكني ديگه آمادس.
                              اینجا برا هر table یه فایل ساخته ، نمیشه با این روش کپی کرد !

--

هیچ برنامه دیگه ای نیست که با اون بشه import کرد ؟
                              (( گوگل هم زیرو رو کردم ! خیلی ها این مشکل رو داشتن ولی هیچ کس یه جواب کامل نداده بود )) !!!!
                              ?Why So Serious

Comment

Working...
                              X